Nápověda k programu SmartMEDIX®

Index nápovědy |  Index modulu
 

Sklady

Základní popis

Sklady slouží k vedení skladového hospodářství zdravotnického materiálu, který je vydáván a případně účtován pacientům. Základní nastavení skladu - viz Sklady

Umístění

Sklady → Sklady

Vzhled a funkce

Záložka se skládá z horní lišty s tlačítky a dvou oken. V levém okně se zobrazuje struktura skladu včetně položek skladu. V pravém pak detaily jednotlivých položek, jako naskladnění, vyskladnění apod.

Ovládací prvky

 Materiál je možno naskladňovat či vyskladňovat přes karty Naskladnění či Vyskladnění .

Pokud naskladňujeme přes záložku Naskladnění, zadáme novou položku tlačítkem  Nový. Datum se doplní automaticky. Vybereme v poli kódu dvojklikem položku, kterou chceme naskladnit. Pokud existuje skladová karta či karty, vybereme tu, na kterou chceme naskladnit. Pokud neexistuje, můžeme zde založit novou kartu, kde vyplníme šarži a expiraci, případně nákupní a výdejovou cenu. Potvrdíme tlačítkem OK a v řádku naskladnění doplníme množství. Naskladnění můžeme provést i v záložce Sklad přes tlačítko  Naskladnění. V levé tabulce vybereme skladovou položku sortimentu a v pravé tabulce vybereme skladovou kartu. Stiskneme tlačítko  Vyskladnění a doplníme množství. Tato volba je použitelná pokud již skladová karta existuje. V případě, že zatím neexistuje, použijeme první postup.

Pokud potřebujeme položku vyskladnit, použijeme záložku   Vyskladnění . Postup je v podstatě stejný jako u naskladnění, jen s tím rozdílem, že vyskladnění probíhá nad pacientem, který je označen v kartotéce. U pacienta můžeme zvolit, zda úhrada položky půjde na pojišťovnu, na pacienta, bude účtován doplatek do účtu, výkon bude signální nebo zda jde jen o úpravu stavu léčiva a nebude natížen (v tom případě zvolíme možnost žádná (spotřeba)).  Stejně tak můžeme vyskladnit položku tlačítkem  Vyskladnění. Vybereme v záložce Sklad v levé tabulce sortiment, v pravé tabulce skladovou kartu a stiskneme  Vyskladnění. Zadáme množství a potvrdíme.

Třetí možností, jak naskladnit či vyskladnit sortiment, je zadat tuto volbu přímo v kartě sortimentu. V záložce sklady v pravé tabulce dvojklikem rozklikneme vybranou kartu nebo klikneme na  Karta. V hlavičce karty jsou rovněž tlačítka  Naskladnění  a  Vyskladnění,  případně Převod, která lze použít pro pohyb sortimentu. V této kartě přehledně vidíme historii vyskladňování či naskladňování. Lze použít filtr pro příjmy či výdeje nebo časový filtr, kdy si můžeme zobrazit pohyb jen za určité období.

Skladové položky lze naskladnit či vyskladnit i prostřednictvím čtečky čárových kódů. V sortimentu a ceníku přidáme k položce číselný kód do sloupce BAR/EAN, který je uveden u čárového kódu. Tím dojde ke spárování položek. Sejmutím EAN kódu z etikety položky dojde k vyskladnění položky ze skladu.

Skladové položky jsou rovněž spárovány s vykazováním ZUM/ZULPu v dokladu na pojišťovnu. Zadáním položky ZUM/ZULPu dojde k automatickému vyskladnění položky z karty. Pokud je k dispozici více karet s aktuální expirací, program nabídne výběr karty. Toto vše se automaticky propojuje i s modulem očkování.

Vytvoření nové položky skladu jedním tlačítkem

Vytvoření nové položky skladu lze nyní jednoduše, v několika logických krocích, vytvořit přes tlačítko  Nový, které je umístěno v záložce "Sklad" a v záložce "Naskladnění".  Kliknutím na toto tlačítko se objeví tabulka, ve které lze vybrat novou položku HVLP, nebo PZT, případně již stávající položku v "Sortimentu a ceníku". Tato položka, pokud již není v "Sortimentu a ceníku" se automaticky zařadí do "Sortimentu a ceníku" a lze ji zařadit do kategorie "Sortimentu a ceníku". Lze ji rovněž zadat cenu, která je cenou "Sortimentu a ceníku". Po souhlasu ("OK") se otevře okno pro zadání šarže a expirace. Po následném odsouhlasení se otevře automaticky třetí okno, ve kterém zadáme naskladněné množství. Tím je celý proces hotov.

Přehledy

U skladového hospodářství jsou dostupné přehledy zobrazující inventury, výkazy použití, výkazy úhrady, naskladnění, přeskladnění, expirace, zásoby, příjemky.

Inventura

Umístění

Sklady→Přehledy→Inventury

V záložce "Souhrn za karty" lze provést inventuru skladových zásob tlačítkem  Provést inventuru. Vybereme datum, ke kterému chcete inventuru vytvořit, a použijeme tlačítko. V novém okně lze zadat skutečné stavy položek. Poté uložte a uložená inventura se bude zobrazovat na další záložce "Inventury".

Aktualizace: 08.11.2019 13:31:02

Depozita

Modul pro vedení skladového hospodářství zdravotnického materiálu a léčiva.

Aktualizace: 07.02.2017 10:34:23
Nahoru